MLECZKO SHEPHERDS BUSH

20-letnia tradycja…

Delikatesy na Shepherds Bush są najstarszym sklepem sieci Mleczko. To właśnie tutaj rozpoczęła się przygoda, która trwa już od 20 lat. Niezmienne od dwóch dekad oferują swoim klientom tradycyjne polskie produkty: mięso, wędliny, nabiał, przetwory od polskich producentów, lecz również polska prasę taką jak „Twój Styl”, „Wprost”, „Polityka” i wiele innych poczytnych tytułów.

W 2015 roku stało się coś niezwykłego. Głowa rodu Mleczko, Pan Władysław, człowiek o niespożytej energii i charyzmie postanowił postawić kolejny krok i w tym samym budynku, w którym znajduje się jego pierwszy sklep, otworzył piekarnię z polskim tradycyjnym pieczywem. W ten sposób, ta największa sieć polskich sklepów w Wielkiej Brytanii weszła w trzecią dekadę z nową, unikalną ofertą.

Piekarnia Mleczko zaopatrująca wszystkie sklepy ze swojej sieci, oferuje chleby na zakwasie, pszenne, razowe, żytnie, pełnoziarniste i z dodatkiem ziaren, jak również orkiszowe i bez mąki. Firmie bardzo zależy na dostarczaniu produktów o naturalnym smaku, wypiekanych na bazie sprawdzonych receptur przodków, czyli tzw. wypieków tradycyjnych. Pieczywo takie jest zdrowsze, bogatsze w składniki odżywcze, szczególnie, jeśli wykonane jest z mąki razowej lub pełnoziarnistej i dodatkowo wzbogacone ziarnami, suszonymi owocami, czy nasionami roślin leczniczych. Ważną jego cechą jest także długi termin przydatności do spożycia. Chleb tradycyjny i ekologiczny nie pleśnieje, tylko naturalnie czerstwieje.

Z wielką dbałością i zaangażowaniem piekarze wprowadzają nowe, ulepszone przepisy do produkcji wypieków. W pracy kierują się nie tylko recepturami, ale i sercem. Piekarnia wytwarza wyroby o niepowtarzalnym smaku i zapachu, dzięki temu klienci mogą poznać prawdziwy smak pieczywa. W wypieki wkładany jest cały zapał i serce pracowników, tak aby konsument mógł poczuć satysfakcję z każdego kęsa. To właśnie czyni te wypieki wyjątkowymi.

Sklep na Shepherds Bush, 23-25 Uxbridge road, to jeden z mniejszych w całej sieci. Ale jego wielkim atutem jest nie tylko bliskość firmowej piekarni, ale i to, że można tutaj codziennie spotkać pana Władysława Mleczko, który dogląda, aby klienci mieli wszystko co im potrzeba i opowiada przy tym niesamowite historie ze swojego przebogatego życia – o ojcu, oficerze Marszałka Piłsudskiego, o dzieciństwie spędzonym na zesłaniu w Rosji, swojej długiej i trudnej drodze jaką przeszedł z Syberii przez Iran do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj, tutaj na Shepherds Bush, w pierwszym sklepie z sieci liczącej obecnie 11 oddziałów, z uśmiechem i energią witając wchodzących po zakupy.

Godziny otwarcia:
Pon – Sb: 7:00 – 22:00
Niedziela: 9:00 – 21:00

Telefon:
+44 (0) 20 8932 4487