MLECZKO HOUNSLOW

Różnorodność i wygoda

Delikatesy Mleczko w Hounslow są położone w sercu tej dzielnicy Londynu, gdzie zbiega się wiele kultur. Polacy stanowią jednak znaczny odsetek mieszkańców i dlatego właśnie ten sklep należy do jednego z najliczniej odwiedzanych przez klientów z całej sieci. Bez względu na porę dnia czy tygodnia, sklep jest zawsze pełen ludzi. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, iż za budynkiem znajduje się bardzo wygodny parking. Całe rodziny przyjeżdżają więc na duże zakupy, nawet z bardzo oddalonych miejsc. Polski sklep nie jest jedynie miejscem gdzie można dostać pachnącą wiejską kiełbasę, świeży chleb i smaczne ciasto z firmowej piekarni. Ludzie często przychodzą tutaj, aby po prostu porozmawiać po polsku, przeczytać ogłoszenia udostępniane w sklepie oraz zaopatrzyć się w polską prasę. Wiele osób przebywa długą drogę, aby dostać londyńską „Coolturę” i „Panoramę”. Można w nich przeczytać wieści z kraju i bieżące sprawy lokalne, które dotyczą imigrantów w UK oraz promują wydarzenia kulturalne z udziałem polskich artystów.

Mleczko w Hounslow jest miejscem szczególnym również dla lokalnej ludności muzułmańskiej. Podczas Ramadanu – surowego postu w islamie, kiedy od świtu do zachodu słońca spożywanie posiłków jest zabronione, częstymi klientami sieci są muzułmanie, którzy zaopatrują się w polskie przetwory mleczne. Szczególnie maślanki i kefiry cieszą się ogromną popularnością wśród społeczności muzułmańskiej, więc Ramadan został na stale wpisany do kalendarza wydarzeń. Nabiał dostępny w sieci jest zawsze najwyżej jakości, od starannie wybranych producentów i co niezwykle istotne – przechowywany i przewożony w odpowiednich warunkach. Musi trafiać do sklepów właściwie schłodzony nawet w upalne lato. Sieć Mleczko posiada własny magazyn na terenie Londynu oraz własny wyspecjalizowany transport spełniający normy bezpieczeństwa przewożonych produktów zapewniając im świeżość. Z tego powodu Delikatesy Mleczko, w tym również sklep w Hounslow, pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Nabiał przywożony jest codziennie prosto z chłodni, temperatury w transporcie są zawsze ściśle kontrolowane, dzięki czemu klienci otrzymują produkty spełniające najwyższe standardy jakości.

Również, co tydzień dostarczane są tu świeże warzywa i owoce prosto z Polski. Polscy klienci poszukują produktów rodzimych, a inne narodowości znają ich wysoką jakość. Nie zawierają tak ogromnej ilości konserwantów, mają ciągle zapach i smak Natury, więc polskie jabłka, buraczki, czy marchew należą do stałych punktów na liście zakupów. W sieci można dostać warzywa sezonowe: botwinę, wczesną kapustę czy ogórki gruntowe, których nie ma w angielskich sklepach. W okresie letnim, hitem są truskawki, o jakości jaką pamiętamy z dzieciństwa. Stała współpraca z wybranymi producentami z Polski oznacza, że w sklepie Mleczko można też kupić tak rzadko spotykane lecz poszukiwane owoce jak czarne i czerwone porzeczki, jagody leśne, agrest czy czereśnie, również węgierki lub inne odmiany śliwek nieznane w tej części Europy.

Mówiąc o wysokiej jakości warzywach i owocach, warto również wspomnieć o ich przetworach. Jedną z marek dostępnych w sklepie Hounslow, również w Croydon, Slough, Sudbury Hill i Shepherds Bush Market, jest Krokus. Producent bazuje na tradycyjnych recepturach nie używając żadnych konserwantów, barwników czy sztucznych aromatów charakterystycznych dla produkcji masowej. Przetwory wytwarzane są tak, jak to niegdyś robiono w naszych domach według wypóbowanych przepisów pochodzących z XIX i początku XX wieku.

Godziny otwarcia:
Pon-Śr: 7:00 – 21:00
Cz – Sob: 7:00 – 22:00
Niedziela: 9:00 – 20:00

Informacje o parkingu:
Wyświetlacz opłat parkingowych TW3 1RB

Telefon:
+44 (0) 20 8577 7880